مقالات

مرجع مقالات همکاران شرکت سفیران اندیشه

شرکت سفیران اندیشه و همکاران آن توسعه دانش سپ را یکی از ماموریت های خود می داند. در این قسمت به مرور مطالب، مقالات مفید و کاربردی درج خواهد شد. مشخصه اصلی این مطالب، تجربه های عملیاتی مشاورین و با تکیه بر best practice می باشد.
مشاوران شرکت سفیران اندیشه (SAPHIRAN) به دلیل تسلط بر حوزه های مختلف سیستم منابع سازمانی سپ (SAP ERP ) و نیازی که متخصصان در زمینه های مختلف دارند مطالبی را آماده کرده و در اختیار شما خواهند گذاشت بخشی از این مطالب برای مشاوران حرفه ای سپ و بخشی نیز برای افراد مبتدی و علاقمندانی که میخواهند آشنایی اولیه با ای آر پی سپ (SAP ERP) پیدا کنند مناسب خواهد بود.

آشنایی با SAP WorkFlow

پیاده سازی ورک فلو نیاز به دانش و تجربه در حوزه تکنیکال دارد و از آنجا که بعد از پیاده سازی سپ، در بسیاری از فرآیندها،بکارگیری ورک فلو باعث افزایش کارایی و بهبود عملکرد سیستم می شود لازم است که تیم پیاده کننده سپ آشنایی با این ابزار مهم داشته باشند. ابزار ورک فلوی سپ برای بسیاری از مشاوران سپ به خصوص مشاوران تکنیکال بسیار جالب بوده و آشنایی با آن اجتناب ناپذیر است به همین دلیل ما با مطلبی که بسیار ساده و در عین حال مفید خواهد بود شما را با این ابزار آشنا می‌کنیم. برای دانلود مطلب "آشنایی با ورک فلو" روی آیکن pdf در زیر کلیک کنید.

آشنایی با زبان برنامه نویسی SAP ABAP

ABAP زبان برنامه نویسی مختص سپ مخفف کلمات (Advanced Business Application Programming) است این زبان که جز زبانهای نسل 4 (4GL) محسوب میشود در سال 1980 توسط شرکت آلمانی SAP توسعه داده شد. این زبان برای توسعه و اعمال تغییرات در برنامه های تولید شده توسط سپ مورد استفاده قرار می گیرد. در پایان دهه نود میلادی زبانABAP به نام ABAP objects تغییر داده شد و برنامه نویسی شی گرا (object oriented ) در آن ممکن شد. آخرین تغییر عمده نیز در این زبان و محیط توسعه آن مربوط به پشتیبانی زبان java است که این تغییرات نام NetWeaver را به همراه آورد. کدهای نوشته درABAP در بانک اطلاعاتی مربوط به نرم افزار کاربردی (مثلا ERP یا CRM) ذخیره شده و با ابزاری به نام Workbench tools ایجاد و ویرایش می شوند.